Przepisy Naleśniki Suzette

Składniki

Ciasto:

1 jajko

1/2 l mleka

1/2 szkl. mąki

2 łyżki miękkiego masła

2 łyżki soku z pomarańczy

szczypta soli

Nadzienie:

sok z 1 pomarańczy

2 łyżki masła

2 łyżki koniaku lub wódki

1/2 szkl. cukru brązowego

skórka z 1/2 pomarańczy

Opis

Przygotuj nadzienie: skórkę z 1/2 pomarańczy sparz i wykrój z niej białą część. Pokrój ją na cieniutkie paseczki. Na patelnię wsyp cukier i podgrzewaj powoli do momentu karmelizacji. Dodaj 2 łyżki masła, wymieszaj. Wsyp pokrojoną skórkę, dodaj sok z pomarańczy.

Przygotuj ciasto: mąkę i sól przesiej do miski. Wbij jajko i stopniowo dolewaj mleka, następnie wymieszaj mieszadłem na jednolitą masę. Odstaw na 20 min w chłodne miejsce. Po tym czasie dodaj masło i zmiksuj całe ciasto.

Na delikatnie posmarowanej masłem patelni smaż niewielkie, cieniutkie naleśniki. Układaj je jeden na drugim. Usmażone naleśniki obtocz z obu stron w nadzieniu, złóż w trójkąty i podawaj. Wódkę lub koniak rozgrzej w chochli nad ogniem i kiedy się zapali polewaj nią naleśniki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4