Przepisy Naleśniki pełnoziarniste z kremem gruszkowym

Składniki

300 g mąki pełnoziarnistej 

100 g mąki pszennej 

200 g gruszek nashi 

20 ml oleju arachidowego 

2 jajka 

500 ml mleka 

duża szczypta soli miałkiej 

200 g twarożku naturalnego 

50 g cukru 

1/2 łyżeczki cynamonu 

skórka z 1/2 cytryny 

2 g imbiru 

20 g cukru pudru do dekoracji

Opis

W głębokiej misce wymieszaj mleko z jajkami i olejem. Przypraw następnie cukrem i solą. Powoli dosypuj mąkę pszenną, a potem pełnoziarnistą. Dobrze wymieszaj ciasto na naleśniki. Najlepiej użyj miksera, aby rozbić ewentualne grudki. Odstaw ciasto na ok. 10 min, by mąki się rozkleiły. 

W tym czasie umyj gruszki nashi i obierz ze skórki. Pokrój na małe kawałki i przełóż do miski. Obierz imbir i zetrzyj na drobnej tarce. Dodaj do gruszek i wymieszaj. Przypraw je jeszcze cukrem, cynamonem i skórką z cytryny. Odstaw, aby przeszły smakiem dodatków. 

Rozgrzej specjalną patelnię do naleśników i smaż cienkie placki. Odkładaj każdą sztukę na talerz, jedną na drugą. Dzięki temu utrzymają ciepło i delikatność. Potem wymieszaj serek twarogowy z gruszkami i nałóż na każdy naleśnik. Zwiń naleśnik w kopertę, luźno, bez ugniatania. Nadzienie może nawet dekoracyjnie wystawać. Ułóż naleśniki na półmisku i posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8