Przepisy Naleśniki gryczane z dynią

Składniki

Ciasto na naleśniki:

1 szkl. mleka

2 jajka

1/2 szkl. mąki gryczanej

3/4 szkl. mąki pszennej

15 ml oleju

1/2 łyżeczki soli

1/2 szkl. wody

Farsz:

150 g startego żółtego sera

300 g obranej dyni

1 czerwona papryka

1 mała puszka fasoli czerwonej

Dodatkowo:

ziarna sezamu

oliwa z oliwek

przyprawy: sól morska

Opis

Przygotuj ciasto: wszystkie składniki, oprócz oleju, dobrze wymieszaj i odstaw na 20 min. Po tym czasie dolej do ciasta olej i jeszcze raz wymieszaj. Smaż naleśniki na dobrze rozgrzanej teflonowej patelni, nie dodając już więcej tłuszczu.

Przygotuj farsz: rozgrzej piekarnik do temp. 190°. Dynię pokrój na centymetrowe plastry i ułóż w naczyniu żaroodpornym. Polej oliwą i oprósz solą morską. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 15 min. Następnie wyciągnij i odstaw. Paprykę umyj i pokrój w słupki. Fasolę odcedź i przepłucz pod bieżącą wodą.

Usmażony naleśnik posyp startym serem. Na ćwiartce placka połóż odrobinę przygotowanych warzyw. Złóż naleśnik na cztery i ułóż w naczyniu żaroodpornym. Skrop oliwą i posyp sezamem. W ten sam sposób przygotuj pozostałe naleśniki. Całość wstaw do nagrzanego do temp. 200° piekarnika na 15 min. Naleśniki powinny się lekko zapiec. Naleśniki najlepiej smakują na gorąco.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8