Przepisy Mus z zielonej herbaty

Składniki

​4 łyżki zielonej herbaty jaśminowej

200 ml śmietanki 30%

150 ml mleka

3 łyżki cukru

1 łyżeczka żelatyny

150 ml sorbetu owocowego

listki mięty lub melisy

Sposób przygotowania

1

Do małego garnuszka wlej mleko i śmietankę. Dosyp herbatę i cukier. Całość powoli podgrzewaj na małym gazie, cały czas mieszając. Cukier musi się całkowicie rozpuścić.

2

Kiedy śmietana z mlekiem lekko zaczną bulgotać, zamieszaj całość jeszcze raz i zestaw z ognia. Zostaw na kilka minut częściowo przykryte. Następnie odcedź fusy na sitku, a płyn jeszcze raz podgrzej (nie gotuj!).

3

Do gorącego, ale nie wrzącego płynu wsyp żelatynę i dokładnie rozmieszaj.

4

Rozlej mieszaninę do pucharków i ostudź do temperatury pokojowej, następnie wstaw do lodówki na 2-3 godziny.

5

Kiedy deser stężeje, do każdego pucharka dołóż porcję sorbetu i świeże listki mięty lub melisy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8