Przepisy Mus z bakłażanów

Składniki

1 kg bakłażanów

2 łyżki soku z cytryny

1 pokrojona cebula

4 ząbki czosnku

4 łyżki posiekanej pietruszki

100 ml oliwy

8 czarnych oliwek

przyprawy: sól i pieprz

Opis

Bakłażany piecz w całości przez ok. 40 min w piekarniku nagrzanym do 200°. Gdy skórka zbrązowieje, przekrój je na pół i wydrąż łyżką miąższ. Wydrążony miąższ skrop cytryną, a następnie zmiksuj go z drobno posiekaną cebulą, czosnkiem, natką pietruszki i oliwą. Przypraw solą oraz pieprzem. Obok podaj czarne oliwki na wykałaczkach. Mus podawaj dobrze schłodzony jako dodatek do krakersów, chleba lub koreczków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8