Przepisy Mus jogurtowo-pomarańczowy z galaretką z granatu

Składniki

200 ml jogurtu naturalnego

200 ml śmietanki 36%

1 łyżka skórki startej z pomarańczy

3 łyżeczki cukru pudru lub miodu

1 łyżeczka żelatyny

Galaretka:

190 ml świeżo wyciśniętego soku z granatu

1 granat

1 łyżeczka żelatyny

Sposób przygotowania

1

Łyżeczkę żelatyny zalej sokiem z granatu. Kiedy żelatyna napęcznieje, rozmieszaj ją, podgrzewając całość lekko w kąpieli wodnej. Po rozpuszczeniu żelatyny, wylej galaretkę na dno płaskiego naczynia. Galaretka powinna mieć grubość ok. 3 mm. Po zastygnięciu wytnij w niej serduszka (np. przy pomocy foremek do ciastek). Przyklej serduszka wewnątrz szklanych kieliszków, w których zamierzasz podać deser.

2

Drugą łyżeczkę żelatyny zalej zimną, przegotowaną wodą. Śmietanę ubij na sztywno. Jeżeli używasz cukru pudru, dodaj go do śmietany podczas jej ubijania.

3

Napęczniałą żelatynę rozpuść, podgrzewając ją lekko w kąpieli wodnej. Jogurt wymieszaj ze skórką z pomarańczy i miodem (jeżeli używasz go zamiast cukru pudru). Jogurt ze skórką wymieszaj z rozpuszczoną żelatyną, pamiętając, aby dodawać go stopniowo po łyżce. Wymieszaj masę jogurtową z ubitą śmietaną.

4

Nałóż mus do kieliszków ozdobionych galaretkowymi serduszkami i wstaw na 30 minut do lodówki. Podaj ze świeżym granatem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8