Przepisy Muffiny z czekoladowym motylem

Składniki

Muffiny:

200 g białej czekolady

375 ml mleka

160 g masła

2 jajka

375 g mąki pszennej

125 g cukru pudru

2 łyżeczki proszku do pieczenia

szczypta soli

2 łyżeczki skórki otartej z cytryny

Motyle:

100 g gorzkiej czekolady

50 g białej czekolady

20 ml śmietanki 30%

50 g wiórków kokosowych

papier do pieczenia

mocny woreczek śniadaniowy

Sposób przygotowania

1

Posiekaj 100 g białej czekolady i wymieszaj ze wszystkimi suchymi składnikami ciasta. Masło rozpuść, a jajka rozbełtaj z mlekiem. Wlej płyn do suchych składników i wymieszaj łopatką. Mieszaj tylko do połączenia składników.

2

Nałóż porcje ciasta do formy na muffiny wyłożonej papilotkami i wstaw do nagrzanego do 180° piekarnika na 25–30 minut.

3

Na kartce papieru narysuj kształt skrzydeł motyla, prawego i lewego oddzielnie. Gorzką czekoladę połam i wraz ze śmietanką rozpuść w kąpieli wodnej. Lekko przestudzoną czekoladę przełóż do woreczka śniadaniowego i zawiąż.

4

Na szablon nałóż papier do pieczenia. Obetnij końcówkę woreczka z czekoladą i stopniowo wyciskając masę na papier narysuj 16 par skrzydeł. Odłóż papier z czekoladowymi rysunkami w chłodne miejsce do stężenia.

5

Papier do pieczenia złóż w harmonijkę szerokości mniej więcej przygotowanych skrzydeł motyli. Ułóż stwardniałe skrzydełka na rozłożonej harmonijce i zalej miejsca, w których się łączą połówki płynną czekoladą. Ponownie odstaw do wystygnięcia. Rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA białą czekoladę i polej nią wystudzone muffiny. Posyp wiórkami kokosowymi. Do lepkiej jeszcze białej czekolady przyklej motyle.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8