Przepisy Muffiny rabarbarowe

Składniki

250 g rabarbaru

120 g rozpuszczonego masła

2 jajka

2 łyżki śmietany

250 g mąki pszennej

100 g cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/4 łyżeczki cynamonu

Kruszonka:

100 g zimnego masła

100 g cukru

150 g mąki pszennej

Opis

Rabarbar umyj i pokrój na centymetrowe kawałki. W dużej misce wymieszaj mąkę z cukrem, proszkiem do pieczenia i cynamonem. W osobnej misce wymieszaj roztopione masło z jajkami i śmietaną. Wlej mokre składniki do suchych i wymieszaj drewnianą łyżką. W trakcie mieszania dodaj rabarbar. Wyłóż porcje ciasta do blaszki wyłożonej papilotkami.  

Składniki na kruszonkę włóż do miseczki i szybko rozetrzyj czubkami palców. Wysyp kruszonkę na przygotowane do pieczenia muffiny. Wstaw całość do piekarnika nagrzanego do 170°C na ok. 30 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8