Przepisy Muffinki z borówkami

Składniki

1 szklanka borówek

1 jajko

½ szklanki mleka (120 ml)

50 g roztopionego masła (¼ kostki)

12 łyżek brązowego cukru

40 g cukru

1 i 1/4 kubka mąki (150 g)

1 i 1/2 łyżki proszku do pieczenia

płatki migdałów

szczypta soli

Opis

Składniki podziel na suche i mokre. 

W jednej misce dokładnie wymieszaj mokre składniki: 1 jajko (ubite wcześniej), 1/2 szklanki mleka oraz 1/4 roztopionej kostki masła. 

Do drugiego naczynia przesiej 150 g mąki, dodaj 12 łyżek brązowego cukru, 40 g cukru białego, 1,5 łyżki proszku do pieczenia oraz szczyptę soli. 

Następnie wlej do miski z suchymi składnikami mokre składniki i wymieszaj (nie na gładką masę). Przełóż łyżeczką masę do natłuszczonej formy do ciasteczek lub papilotek tak, aby wypełnić każdą z nich do dwóch trzecich wysokości. 

Borówki umyj, osusz i włóż w muffiny. Posyp babeczki płatkami migdałów. Całość piecz w temp. 200° C przez ok. 30 min, aż do uzyskania złotobrązowego koloru.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8