Przepisy Mostek wołowy pieczony na grillu z sosem cytrynowym i grillowanym awokado

Składniki

mostek wołowy, przynajmniej 2-3 kg

skóra ze słoniną z wieprzowego boczku

po paczce mielonego kuminu, kolendry, wędzonej papryki, czosnku granulowanego, suszonej cebuli, chili, cukier brązowy muscovado

sól i pieprz

500 ml jogurtu greckiego

kilka cytryn

kilka awokado

natka pietruszki i szczypiorek

oliwa

Opis

Żeby prawidłowo upiec taki mostek, trzeba posiadać najlepiej grill ceramiczny. Można też zrobić to mięso w piekarniku. Wołowinę natrzyj przyprawami, solą i pieprzem. Możesz dodać trochę oliwy, żeby przyprawy lepiej przylegały. Zostaw mostek najlepiej na 2-3 dni w lodówce. W dzień pieczenia rozgrzej grill na maksymalny ogień i grilluj z każdej strony do osiągnięcia przyrumienienia i zamknięcia porów. Odstaw na bok. Pozwól grillowi trochę się wypalić. Zamknij dopływ powietrza i dorzuć kilka grubych kawałków węgla drzewnego. Mięso przykryj skórą z boczku i owiń w 6 warstw grubej folii aluminiowej. Na ruszcie połóż jakieś naczynie lub blaszkę, żeby ogień nie miał bezpośredniego kontaktu z mięsem. Na tym połóż „zawiniątko” i zamknij grilla na całą noc. Pamiętaj, żeby grill powoli się tlił, a nie mocno palił. Z rana mięso powinno być gotowe i rwać się bez problemów.

Przed podaniem przygotuj sos cytrynowy, który wykonasz, mieszając jogurt grecki ze skórką z jednej cytryny, bardzo drobno posiekaną i sokiem z dwóch cytryn. Dodaj też sól i pieprz. Jako dodatek polecam grillowane awokado. Awokado przekrój na pół, usuń pestkę. Ponacinaj wewnątrz w kostkę, nie naruszając skórki. Skrop sokiem z cytryny oraz dopraw solą i pieprzem. Grilluj kilka minut. Podawaj porcję szarpanej wołowiny w towarzystwie sosu, siekanej pietruszki, szczypiorku i grillowanego awokado.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8