Przepisy Młode ziemniaczki z masłem ziołowym

Składniki

1/2 kg młodych ziemniaków

1/2 kostki miękkiego masła

1 łyżeczka posiekanej melisy

1 łyżeczka posiekanej bazylii

1 łyżeczka posiekanej pietruszki

1 ząbek czosnku

przyprawy sól, pieprz do smaku

Opis

Przygotuj masło ziołowe: przełóż masło na talerz i rozgnieć widelcem. Melisę, bazylię i pietruszkę drobno posiekaj. Wyciśnij czosnek i posyp świeżo posiekanymi ziołami. Masło zagnieć jeszcze raz z ziołami i czosnkiem, aż składniki się połączą. Rozłóż na blacie folię spożywczą i przełóż na nią masło. Uformuj z niego rulon lub kostkę, zawiń i wstaw na 2 godz. do lodówki.

Przygotuj ziemniaki: dokładnie je wyszoruj, osusz i zawiń w folię aluminiową. Grilluj na rozgrzanym ruszcie przez 1 godz. Nakłuj je widelcem, by sprawdzić, czy już są miękkie. Gotowe ziemniaki rozpakuj z folii, przełóż na talerz, natnij je i podawaj z pokrojonym masłem ziołowym. Przed jedzeniem ziemniaki obierz ze skórki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8