Przepisy Młode ziemniaczki z masłem szałwiowym

Składniki

12 ziemniaków (młodych)
70 g masła
3 gałązki szałwii świeżej
1 łyżeczka musztardy francuskiej
50 g czarnych oliwek
100 g bryndzy
50 g pomidorków koktajlowych
3 gałązki natki pietruszki
sól morska
pieprz świeżo mielony

Opis

Młode ziemniaki dokładnie umyj i odsącz. Następnie wstaw do ugotowania w skórkach z solą morską. Gotuj ok. 30 minut do miękkości, ale uważaj, by nie rozgotować. Gotowe ziemniaki odcedź i odstaw do ostygnięcia.

W tym czasie przygotuj w misce miękkie masło. Listki szałwii i oliwki drobno pokrój lub nawet posiekaj, następnie dodaj do masła. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj musztardę ziarnistą i wymieszaj.

Osobno w misce pokrusz owczy ser i dodaj do niego pokrojone w kostkę pomidorki koktajlowe. Wymieszaj delikatnie. Dodaj posiekaną natkę pietruszki dla smaku i aromatu.

Ziemniaki przekrój na krzyż i ściśnij, aby otworzyć bulwę. Dodaj do środka po 1 łyżeczce masła. Z folii aluminiowej przygotuj kwadraty ok. 10x10 cm i przełóż na nie ziemniaki. Na wierzch nałóż trochę sera owczego i zawiń folię.

Rozpal grill i jak tylko żar się ustabilizuje, poukładaj na ruszcie ziemniaki. Piecz ok. 20–30 minut, aby ser się zapiekł, a masło wsiąknęło  w miąższ. Podawaj od razu, jeszcze gdy ziemniaki są bardzo gorące. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3