Przepisy Młode ziemniaczki z grilla

Składniki

8 umytych średnich ziemniaków

8 ząbków czosnku

8 łyżeczek masła lub oliwy z oliwek

8 cienkich plasterków boczku

świeży rozmaryn

przyprawy: sól i pieprz do smaku

Opis

Ziemniaki ponacinaj w plasterki. Cięcie powinno sięgać mniej więcej 3/4 grubości ziemniaka. Ząbki czosnku obierz i pokrój w plasterki. Pokrojony czosnek powkładaj pomiędzy plasterki ziemniaka. Na wierzchu każdego ziemniaka połóż łyżeczkę masła lub wylej łyżeczkę oliwy. Dopraw solą, pieprzem i roztartymi w palcach kilkoma igłami rozmarynu.

Każdego ziemniaka zawiń w folię aluminiową i połóż na średnio rozgrzanym grillu. Grilluj do miękkości (ok. 40 min). Aby sprawdzić, czy ziemniaki są wystarczająco miękkie, wystarczy wbić przez folię drewniany patyczek. Tuż przed podaniem połóż na grill plasterki boczku. Grilluj je tylko przez chwilę, do lekkiego zrumienienia. Ziemniaki podaj razem z plasterkami boczku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8