Przepisy Miniszarlotki z miodem gryczanym, orzechami i żurawiną

Składniki

Ciasto:

500 g mąki krupczatki

100 g masła

2 żółtka

1 jajko

100 g cukru

4 łyżki śmietany 18%

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia,

1 rozbełtane jajko do posmarowania szarlotek

Nadzienie:

750 g jabłek do pieczenia

2 łyżeczki cynamonu

2–3 łyżki miodu gryczanego

50 g posiekanych orzechów włoskich

50 g suszonej żurawiny

Opis

Przygotuj ciasto: na stolnicę wysyp mąkę, cukier i proszek do pieczenia. Dodaj posiekane zimne masło. Zrób wgłębienie w mące i wbij jajko oraz żółtka, a następnie dodaj śmietanę. Wszystkie składniki wymieszaj i szybko wyrób. Powstałe ciasto zawiń w folię spożywczą i włóż do lodówki na 30 minut. Po wyciągnięciu z lodówki rozwałkuj je cienko i powycinaj krążki większe niż wgłębienia w foremce muffinkowej. Wyłóż ciastem otwory w foremce i nałóż do każdego łyżkę nadzienia. Znów rozwałkuj cienko ciasto i powycinaj krążki zamykające miniszarlotki. Połóż je na nadzienie i posmaruj rozbełtanym jajkiem. Piecz w 180º ok. 25 minut. 

Przygotuj nadzienie: obierz jabłka i pokrój na drobne kawałki. Upraż jabłka w garnku do momentu, aż większość się rozpadnie (ok. 15 min). Dodaj cynamon, miód, orzechy, żurawinę i wszystko wymieszaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4