Przepisy Ministrucle z konfiturą figową

Składniki

500 g mąki

40 g świeżych drożdży

80 g suszonych fig

200 ml konfitury figowej

200 g masła

85 ml mleka

2 jajka

35 g cukru

1 laska wanilii

1/2 łyżeczki soli

Sposób przygotowania

1

Rozpuść masło i ostudź. Mąkę wymieszaj z pokruszonymi drożdżami, solą i cukrem. Podgrzej mleko i wlej do mąki wraz z rozbełtanymi jajkami i masłem.Rozpuść masło i ostudź. Mąkę wymieszaj z pokruszonymi drożdżami, solą i cukrem. Podgrzej mleko i wlej do mąki wraz z rozbełtanymi jajkami i masłem.

2

Wyrób gładkie ciasto, włóż do miski. Przykryte ściereczką odstaw do wyrośnięcia na około pół godziny.Wyrób gładkie ciasto, włóż do miski. Przykryte ściereczką odstaw do wyrośnięcia na około pół godziny.

3

W tym czasie pokrój suszone figi na drobne kawałki. Z laski wanilii wydobądź nasionka i wymieszaj je z konfiturą figową. Rozgrzej piekarnik do 190°. Ciasto rozwałkuj na grubość ok. 0,5 cm i potnij na prostokąty mniej więcej 8x10 cm. Posmaruj je konfiturą. Wzdłuż jednego brzegu ułóż pokrojone figi. Pozwijaj ciasto w ruloniki, zaczynając od brzegów z suszonymi figami. Ułóż ruloniki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 12-15 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8