Przepisy Ministrucle z konfiturą figową

Składniki

500 g mąki

40 g świeżych drożdży

80 g suszonych fig

200 ml konfitury figowej

200 g masła

85 ml mleka

2 jajka

35 g cukru

1 laska wanilii

1/2 łyżeczki soli

Sposób przygotowania

 alt=
1

Rozpuść masło i ostudź. Mąkę wymieszaj z pokruszonymi drożdżami, solą i cukrem. Podgrzej mleko i wlej do mąki wraz z rozbełtanymi jajkami i masłem.Rozpuść masło i ostudź. Mąkę wymieszaj z pokruszonymi drożdżami, solą i cukrem. Podgrzej mleko i wlej do mąki wraz z rozbełtanymi jajkami i masłem.

 alt=
2

Wyrób gładkie ciasto, włóż do miski. Przykryte ściereczką odstaw do wyrośnięcia na około pół godziny.Wyrób gładkie ciasto, włóż do miski. Przykryte ściereczką odstaw do wyrośnięcia na około pół godziny.

 alt=
3

W tym czasie pokrój suszone figi na drobne kawałki. Z laski wanilii wydobądź nasionka i wymieszaj je z konfiturą figową. Rozgrzej piekarnik do 190°. Ciasto rozwałkuj na grubość ok. 0,5 cm i potnij na prostokąty mniej więcej 8x10 cm. Posmaruj je konfiturą. Wzdłuż jednego brzegu ułóż pokrojone figi. Pozwijaj ciasto w ruloniki, zaczynając od brzegów z suszonymi figami. Ułóż ruloniki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 12-15 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4