Przepisy Minipizza z figami

Składniki

Ciasto:

500 g mąki pszennej (+ mąka do podsypywania)

20 g świeżych drożdży

2 łyżeczki soli morskiej

2 łyżeczki cukru

5 łyżek tymianku

3 łyżki oliwy (+ oliwa do posmarowania ciasta)

11/2 szkl. ciepłej wody

Dodatki:

2 op. gorgonzoli

200 g minimozzarelli

6–8 fig

200 g pomidorów koktajlowych

bazylia

Sposób przygotowania

 alt=
1

Przygotuj ciasto. Zrób zaczyn: do szklanki z lekko ciepłą (nie gorącą!) wodą dodaj drożdże, 1 łyżkę mąki i 2 łyżeczki cukru. Całość wymieszaj i odstaw w ciepłe miejsce do podwojenia objętości.

 alt=
2

Dodaj do przesianej mąki zaczyn, resztę wody, sól i oliwę. 

 alt=
3

Następnie dodaj drobno pokrojony tymianek. Wymieszaj składniki i dobrze wyrób. Ciasto powinno być miękkie i elastyczne.

 alt=
4

Nalej na rękę oliwę i posmaruj ze wszystkich stron ciasto. Odłóż ciasto do miski, przykryj ściereczką. Ciasto powinno podwoić swoją objętość. W zależności od warunków termicznych trwa to 20–50 minut.

 alt=
5

Figi pokrój na ósemki. Pomidorki pokrój na połówki.

 alt=
6

Mozzarellę także poprzekrawaj na pół.

 alt=
7

Ciasto rozwałkuj na małe placuszki. Użyj tyle cista, ile zmieści ci się na blaszce. Resztę ciasta pozostaw pod przykryciem w misce.

 alt=
8

Ułóż na placuszkach gorgonzolę i mozzarellę, po 3 pomidorki i figi. Piecz pizzę w nagrzanym piekarniku do 220°C przez ok. 20 minut do ładnego zezłocenia. Pizzę przed podaniem posyp parmezanem, bazylią i polej oliwą z oliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4