Przepisy Minipizza z figami

Składniki

Ciasto:

500 g mąki pszennej (+ mąka do podsypywania)

20 g świeżych drożdży

2 łyżeczki soli morskiej

2 łyżeczki cukru

5 łyżek tymianku

3 łyżki oliwy (+ oliwa do posmarowania ciasta)

11/2 szkl. ciepłej wody

Dodatki:

2 op. gorgonzoli

200 g minimozzarelli

6–8 fig

200 g pomidorów koktajlowych

bazylia

Sposób przygotowania

1

Przygotuj ciasto. Zrób zaczyn: do szklanki z lekko ciepłą (nie gorącą!) wodą dodaj drożdże, 1 łyżkę mąki i 2 łyżeczki cukru. Całość wymieszaj i odstaw w ciepłe miejsce do podwojenia objętości.

2

Dodaj do przesianej mąki zaczyn, resztę wody, sól i oliwę. 

3

Następnie dodaj drobno pokrojony tymianek. Wymieszaj składniki i dobrze wyrób. Ciasto powinno być miękkie i elastyczne.

4

Nalej na rękę oliwę i posmaruj ze wszystkich stron ciasto. Odłóż ciasto do miski, przykryj ściereczką. Ciasto powinno podwoić swoją objętość. W zależności od warunków termicznych trwa to 20–50 minut.

5

Figi pokrój na ósemki. Pomidorki pokrój na połówki.

6

Mozzarellę także poprzekrawaj na pół.

7

Ciasto rozwałkuj na małe placuszki. Użyj tyle cista, ile zmieści ci się na blaszce. Resztę ciasta pozostaw pod przykryciem w misce.

8

Ułóż na placuszkach gorgonzolę i mozzarellę, po 3 pomidorki i figi. Piecz pizzę w nagrzanym piekarniku do 220°C przez ok. 20 minut do ładnego zezłocenia. Pizzę przed podaniem posyp parmezanem, bazylią i polej oliwą z oliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8