Przepisy Minijabłecznik z figami

Składniki

Ciasto:

100 g mąki pszennej

20 g cukru pudru

60 g masła

1 żółtko

1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

1 czubata łyżeczka gęstej śmietany

szczypta soli

Jabłkowe nadzienie:

5 dużych dojrzałych fig

2–3 twarde jabłka 

sok i skórka z 1/2 limonki

1 łyżka brązowego cukru

1/2 op. budyniu waniliowego bez cukru

Kruszonka:

30 g zimnego masła

30 g brązowego cukru demerara

30 g mąki pszennej

30 g mielonych migdałów

Sposób przygotowania

1

Ze składników na ciasto zagnieć szybko lekkie ciasto, zawiń w folię i schowaj na 30 minut do lodówki. Następnie wyłóż ciastem spód tortownicy o średnicy 18 cm. Nakłuj spód widelcem i wstaw na 10 minut do piekarnika nagrzanego do 200°.

2

 Figi poprzekrawaj na połówki i ułóż na podpieczonym spodzie.

3

Jabłka obierz i zatrzyj na tarce. Dodaj sok i skórkę z limonki, budyń w proszku i brązowy cukier. Wyłóż masę jabłkową na spód z figami. 

4

Wymieszaj składniki na kruszonkę. Zrób to szybko samymi końcówkami palców, tak żeby powstały sypkie okruchy. Mase jabłkową przykryj kruszonką. Od razu wstaw ciasto do nagrzanego do 190–200° na ok. 30 minut. Po upieczeniu możesz posypać ciasto cukrem pudrem. Podawaj na ciepło lub po przestudzeniu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8