Przepisy Minifrittaty ozdobione karmelizowaną cebulką i paprykowo-pomidorową salsą

Składniki

6 jajek
2 cebule białe (małe)
1 cebula czerwona
1 papryka czerwona
½ chilli (bez pestek)
1 pomidor
1 pęczek natki pietruszki
1 łyżka miodu lipowego (lub innego naturalnego)
1 łyżka miodu sztucznego
1 cytryna (sok z połowy cytryny)
40 ml oliwy z oliwek
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Jajka wbij do miseczki i roztrzep. Pietruszkę posiekaj i połowę dodaj do masy jajecznej razem z solą i pieprzem do smaku. Rozgrzej teflonową patelnię (ok. 24 cm średnicy) i wlej na nią masę jajeczną. Przykryj patelnię pokrywką i trzymaj na małym ogniu do momentu, w którym jajka całkowicie się zetną. Odstaw frittatę do wystygnięcia.

W tym czasie obierz i pokrój w podłużne piórka białą cebulę. Na drugiej patelni rozgrzej miód i miód sztuczny. Na rozgrzany miód połóż piórka cebuli, poczekaj, aż miód zacznie się karmelizować. Cebuli nie mieszaj, tylko odwracaj delikatnie widelcem. Karmelizowana cebula będzie miała złoty kolor. Gotową cebulę rozłóż delikatnie na papierze do pieczenia i poczekaj, aż wystygnie.

Przygotuj salsę: czerwoną paprykę umyj i wytnij z niej pestki. Bardzo drobno posiekaj, tak samo zrób z papryczką chilli. Czerwoną cebulę obierz i posiekaj w bardzo drobną kostkę. Pomidora umyj i pokrój w kostkę. Pozostałą posiekaną pietruszkę wymieszaj z papryką, pomidorem, cebulą, oliwą i sokiem z cytryny. Dodaj sól i pieprz do smaku. Ponownie wymieszaj.

Z wystudzonej frittaty foremką do kruchych ciastek wytnij jednakowe kształty. Na każdy z nich nałóż porcję salsy i piórko karmelizowanej cebuli. Podawaj na półmisku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8