Przepisy Minichlebki drożdżowe ze śliwkami

Składniki

12 śliwek

3 szkl. mąki

30 g drożdży

60 g masła

1 jajko

1 żółtko

1/3 szkl. mleka

1/2 szkl. cukru

szczypta soli

Opis

Mąkę przesiej do miski i wymieszaj z solą oraz cukrem. Wbij jajko. Mleko lekko podgrzej, a masło roztop na wolnym ogniu. Drożdże rozpuść w 1/3 szklance ciepłego mleka ze stopionym masłem. Następnie wlej do miski z mąką i zagnieć ciasto. Gotowe przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na ok. 1 godz.

Gdy ciasto wyrośnie, uformuj 2 nieduże bochenki. Ułóż je na blasze wyłożonej pergaminem, przykryj ściereczką i pozostaw do ponownego wyrośnięcia. Następnie umyte, wypestkowane i przekrojone na połówki śliwki powtykaj dość głęboko w wyrośnięte chlebki. Przed pieczeniem posmaruj je rozbełtanym żółtkiem. Chlebki piecz w temp. 180° przez ok. 20 min. Podawaj pokrojone na kromki i posmarowane masłem, jako przekąskę do kawy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8