Przepisy Mieszanka przypraw dukkah

Składniki

150 g pistacji

100 g orzechów włoskich

2 łyżki ziaren słonecznika

1/2 łyżki ziaren sezamu

1 płaska łyżka kminu rzymskiego

1 płaska łyżka ziaren kolendry

1/4 łyżeczki pieprzu w ziarenkach

1/2 łyżeczki soli

1 łyżeczka cukru

Sposób przygotowania

1

Pistacje i orzechy włoskie obierz z łupinek. Przełóż orzechy do moździerza i zgnieć na małe kawałki. Dodać ziarna słonecznika i sezam. Całość wymieszaj i przesyp do miseczki.

2

W tym samym moździerzu zgnieć kmin, ziarna kolendry i pieprz. Następnie dodaj sól i cukier.

3

Przełóż przyprawy do miski z orzechami i wymieszaj. Dukkah przełóż do słoika i przechowuj w ciemnym miejscu.

4

Sposób podania: przygotuj ryż jaśminowy, oliwę z oliwek i awokado. Awokado obierz ze skóry i pokrój na kawałki. Na jedną porcję wystarczy 1/3 awokado. Ryż jaśminowy ugotuj i rozłóż na talerzu. Dookoła ułóż dekoracyjnie awokado. Polej oliwą i posyp obficie przyprawą dukkah. Podawaj od razu po przygotowaniu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8