Przepisy Mielone z soczewicy z pieczonym burakiem i kaszą jęczmienną

Składniki

200 g soczewicy Tesco

3 woreczki kaszy jęczmiennej Tesco

1 cebula

3 ząbki czosnku

2 buraki

10 łyżek bułki tartej

2 łyżeczki oregano

2 łyżeczki bazylii

1 łyżeczka majeranku

1 jajko

oliwa

olej

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Soczewicę zalej wodą i gotuj pod przykryciem do miękkości. Odsącz z wody i zmiel przez maszynkę do mięsa. Cebulę i czosnek obierz i także zmiel. Soczewicę przełóż do miski, dodaj jajko, sól, pieprz, majeranek, bazylię i oregano. Całość mieszaj i formuj klopsiki. Obtocz je w bułce tartej. Na rozgrzanej patelni z olejem smaż klopsiki.

Buraki przygotuj dzień wcześniej. Dokładnie je wyszoruj, zawiń w folię aluminiową, skrop oliwą, dodaj ząbek czosnku i przez godzinę piecz w temp. 180º. Następnie buraki obierz i pokrój na kawałki albo zrób z nich różyczki. Kaszę jęczmienną gotuj w osolonej wodzie przez 15 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8