Przepisy Mazurek wielkanocny z różanym lukrem i marmurkowym musem z czekolady

Składniki

Ciasto mazurkowe:

400 g mąki pszennej

250 g masła

4 jajka

150 g cukru pudru

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

20 g cukru waniliowego

100 g płatków róży w cukrze

Masa czekoladowa:

70 g masła

200 g śmietanki 30%

150 g czekolady ciemnej

100 g czekolady białej

Lukier różany:

20 g syropu z płatków róży w cukrze

100 g cukru pudru

sok z 1/4 cytryny

różowy barwnik

Dekoracja:

50 g orzechów włoskich

20 g migdałów całych

20 g żurawiny

płatki różowej róży

Opis

Przygotuj ciasto: do miski wsyp mąkę, dodaj cukier puder, cukier waniliowy, proszek do pieczenia. Wymieszaj lekko i dodaj miękkie masło. Rozcieraj masło z mąką i cukrem, aż mąka cała obklei się masłem. Następnie dodaj trzy żółtka i jedno jajko. Dalej ucieraj rękami, aż masa się połączy. Uformuj kulę z ciasta i odstaw do lodówki.

Przygotuj formę porcelanową do pieczenia i wyłóż ją papierem pergaminowym. Wyjmij ciasto z lodówki i podziel na dwie części. Jedną z nich rozpłaszcz w dłoniach, przełóż do formy i dociśnij ciasto do brzegów. Ugniataj palcami, aby spód miał równą grubość na całej powierzchni.

Przygotuj rękaw cukierniczy i końcówkę do szprycowania w formie gwiazdki. Drugą część ciasta przełóż do rękawa i wyciskaj ciasto na brzegi formy. Piekarnik rozgrzej do temp. 180°. Piecz ciasto 30 minut, aż się zrumieni. Upieczone wyjmij do ostygnięcia.

Przygotuj czekoladę: weź dwie metalowe miski, dopasowane do garnka, na którym będzie rozpuszczać się czekolada. Do jednej włóż białą czekoladę, do drugiej – ciemną. Dodaj masło. Pod garnkiem powinna być delikatna para. W trakcie rozpuszczania często mieszaj czekoladę łyżką, aby równomiernie się rozpuszczała. Kremówkę podgrzej w garnuszku. 1/3 śmietanki wlej do białej czekolady i intensywnie wymieszaj genaż. Resztę śmietanki wlej do rozpuszczonej ciemnej czekolady i wymieszaj.

Na spód schłodzonego ciasto dokładnie wyłóż konfiturę z płatków róży. Następnie przy pomocy łyżki wlej genaż z ciemnej czekolady. Następnie nałóż łyżką białą czekoladę. Przy pomocy bambusowego patyczka pomieszaj dekoracyjnie obie czekolady, tworząc wzór. Odstaw ciasto do schłodzenia na ok. 30 minut.

Syrop z płatków róży wymieszaj w miseczce z różowym barwnikiem. Cukier puder wymieszaj z syropem z płatków róży. Następnie dodaj wyciśnięty sok z cytryny. Dolewaj wrzątek, aż lukier nabierze lejącej konsystencji. Gotowy lukier przełóż do foliowego rękawa. Przytnij końcówkę worka i zacznij dekorować brzegi mazurka. Na lukier rozłóż migdały i orzechy włoskie, następnie żurawinę. Płatki róży poukładaj dookoła ciasta. Na koniec dekoracyjnie połóż listki mięty ogrodowej.
 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 28.05-03.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8