Przepisy Mazurek pomarańczowo-czekoladowy

Składniki

Ciasto:
200 g masła (zimnego)
2 łyżki śmietany gęstej
1 jajko (żółtko)
300 g mąki pszennej
Polewa czekoladowa:
150 g orzechów laskowych
200 g gorzkiej czekolady
200 ml śmietany kremówki (36%)
50 g masła
2 łyżki cukru pudru
Pomarańcza w cukrze:
1 pomarańcza
¾ szklanki cukru

Opis

Przygotuj ciasto: zimne masło wyłóż na stolnicę i przysyp mąką. Dokładnie posiekaj. Dodaj śmietanę, żółtko i szybko zagnieć gładkie ciasto. Zawiń je w folię i schowaj na 2 godziny do lodówki. Po tym czasie nastaw piekarnik na 220° i wyciągnij schłodzone ciasto z lodówki. Rozwałkuj je na grubość 0,5 cm. Wyłóż formę 30/40 cm papierem do pieczenia. Rozwałkowane ciasto ułóż w wyłożonej papierem formie, zawiń brzegi do góry (wystarczy wysokość ok. 1 cm). Wstaw ciasto do nagrzanego piekarnika na ok. 35 minut. Upieczone na złoto ciasto wyciągnij z piekarnika i zostaw do ostygnięcia.

Przygotuj polewę czekoladową: orzechy upraż na suchej patelni i posiekaj. Czekoladę połam i wrzuć do metalowej miski. Miskę postaw na garnku z gotującą się wodą. Delikatnie mieszając, rozpuść czekoladę. Kiedy czekolada się rozpuści, zestaw miskę razem z garnkiem z ognia. W osobnym garnuszku zagotuj śmietanę z cukrem pudrem (nie gotuj jej długo!). Gorącą śmietankę wlewaj cienkim strumieniem do ciepłej czekolady, cały czas delikatnie mieszając. Kiedy śmietanka połączy się z czekoladą, zestaw miskę z garnka. Masło pokrój na kawałki i wrzuć do ciepłej masy. Delikatnie wymieszaj, dodaj uprażone orzechy ponownie wymieszaj i zostaw masę do ostygnięcia. Kiedy masa osiągnie temperaturę zbliżoną do pokojowej, przełóż ją na upieczony spód i wstaw do lodówki na 2 godziny.

Przygotuj pomarańczę: całą owoc dokładnie wyszoruj a następnie dwukrotnie sparz gorącą wodą. Sparzoną pomarańczę pokrój razem ze skórką w plastry grubości ok. 0,5 cm. W szerokim rondlu rozpuść cukier z 5 łyżkami wody. Kiedy cukier się rozpuści, wrzuć plastry pomarańczy i gotuj tak długo, aż miąższ stanie się przeźroczysty, a skórka lekko szklista. Następnie wyciągnij plastry pomarańczy na papier do pieczenia i poczekaj aż wystygną. Wystudzone plastry pomarańczy ułóż na mazurku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8