Przepisy Mazurek czekoladowy

Składniki

Spód:

50 g masła

130 g drobnego cukru

1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

1 duże albo 2 małe jajka

20 g kakao

85 g mąki tortowej

80 ml mleka

1/2 łyżeczki sody

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1/4 łyżeczki soli

Dodatkowo:

50 g czekolady mlecznej

20 ml śmietanki 30%

250 ml konfitury z pomarańczy

masa cukrowa w zielonym kolorze

Sposób przygotowania

1

Utrzyj masło z cukrem i ekstraktem z wanilii na jasną, puszystą masę. W dalszym ciągu ucierając, dodaj jajko. Już bez miksowania dodawaj partiami przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia, solą, sodą i kakao. Dodawaj suche składniki na przemian z niewielkimi porcjami mleka. Wymieszaj ciasto łyżką. Wylej ciasto na wyłożoną papierem do pieczenia formę i wstaw na 15-20 minut do piekarnika nagrzanego do 180°C.

2

Czekoladę zetrzyj na tarce i wsyp do śmietanki. Całość podgrzej lekko w kąpieli wodnej do momentu roztopienia się czekolady. Z upieczonego ciasta odkrój 1/3 i pokrusz. Okruchy wymieszaj z roztopioną czekoladą.

3

Z masy cukrowej ulep ozdoby w kształcie małych zielonych roślinek.

4

Pozostałe 2/3 placka posmaruj konfiturą pomarańczową. Na konfiturę wyłóż okruchy czekoladowe i ozdoby z masy cukrowej.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8