Przepisy Masło klarowane

Składniki

1 kg masła (niesolonego)

Opis

Masło rozpuść na średnim ogniu w garnku o cienkim dnie, bez przykrycia. Gdy się zagotuje, a na powierzchni pojawi się biała piana, zmniejsz ogień (to bardzo ważne, aby ogień był naprawdę minimalny) i gotuj dalej, zbierając pianę od czasu do czasu sitkiem lub łyżką cedzakową (łączny czas gotowania na 1 kg masła to ok. 30 min). Dobrze sklarowane masło powinno być przezroczyste i jasnozłote w kolorze.

Masło ostrożne przelej do słoiczka, poczekaj aż ostygnie do temperatury pokojowej, wtedy zakręć i schowaj do lodówki. Masło przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu nawet przez kilka miesięcy. Z podanej ilości wychodzi około 800 g sklarowanego masła.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4