Przepisy Maślane guziki z curdem malinowym

Składniki

Kruche ciasto:
85 g masła
1 jajko (średnie)
100 g cukru pudru
230 g mąki pszennej
½ łyżeczki proszku do pieczenia
½ łyżeczki kardamonu mielonego
1 szczypta soli
Malinowy curd:
200 g malin (aby uzyskać 75 ml przecieru ze świeżych malin)
50 g cukru pudru
1 cytryna (sok z 1/4 cytryny)
3 jajka (duże, żółtka)
90 g masła

Sposób przygotowania

1

W rondelku wymieszaj przecier malinowy z sokiem z cytryny, żółtkami i cukrem pudrem. Postaw na małym ogniu i lekko podgrzej.

2

odaj pokrojone w kawałki masło. Mieszając, poczekaj aż masa zabulgocze i zgęstnieje. Zestaw rondelek z ognia i poczekaj aż krem wystygnie. W czasie studzenia kilka razy zamieszaj krem. Wystudzony krem przełóż do słoiczka i schowaj na kilka godzin do lodówki. Curd najlepiej przygotować dzień wcześniej.

3

Wymieszaj mąkę z cukrem pudrem, solą, proszkiem do pieczenia i kardamonem. Dodaj kawałki masła i jajko. Zagnieć szybko ciasto, zawiń je w folię i schowaj na 30 minut do lodówki. Po tym czasie rozwałkuj ciasto na grubość ok. 3 mm (najlepiej bezpośrednio na papierze lub silikonie do pieczenia). Szklanką 250 ml wytnij kółka. W połowie wyciętych ciastek odbij małe kółko przy pomocy mniejszej szklanki lub słoiczka i wytnij dziurki grubą słomka do napojów. 

4

Piecz ciastka w rozgrzanym do 170° piekarniku przez ok. 7 minut. Po upieczeniu wystudź ciastka na metalowej kratce. Wystudzone ciasteczka przełóż malinowym curdem.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8