Przepisy Marynata do mięsa do indyka

Składniki

50 ml oliwy

4 gałązki natki pietruszki

1 łyżeczka soli

5 kulek pieprzu czarnego

2 kulki ziela angielskiego

1/2 łyżeczki papryki słodkiej 

1/2 cytryny

2 ząbki czosnku

2 gałązki cząbru górskiego

1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

1 kg filetu z indyka 

Opis

Przyprawy suche takie jak: ziele angielskie i pieprz podpraż na suchej patelni. Przełóż do moździerza i ugnieć. Dodaj kolejno sól i paprykę, następnie czosnek i całość dobrze zmaceruj na gładką masę. Obierz listki cząbru oraz natki i dodaj do marynaty. Wlej olej i wymieszaj. Na samym końcu dodaj mąkę ziemniaczaną, która pomoże zachować soczystość mięsa.

Indyka polej marynatą i dobrze wymasuj. Na koniec obłóż plasterkami cytryny i wstaw do lodówki na 12 godzin, aby mięso przeszło smakiem i skruszało. Piecz w temp. 150˚ przez 60 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8