Przepisy Marmurkowe gofry posypane cukrem pudrem

Składniki

325 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
50 g cukru
20 g cukru waniliowego
3 jajka
125 g masła (rozpuszczonego lub oleju słonecznikowego)
300 ml mleka
10 g kakao (w proszku)

Opis

Oddziel żółtka od białek. Ubij białka na puszystą pianę i pod koniec wsypuj partiami cukier. Miksuj dalej, aż piana zrobi się szklista. 

W osobnej misce wymieszaj żółtka z cukrem waniliowym. Możesz nawet lekko je ubić do uzyskania białego koloru. Następnie wlej tłuszcz i lekko wymieszaj. Wsyp mąkę i dodaj od razu proszek do pieczenia. Wlej mleko i wymieszaj rózgą, aby składniki połączyły się. W przygotowywaniu gofrów ważne jest krótkie mieszanie składników, by ciasto miało jak najmniej glutenu. Gofry dzięki temu nie są gumowe. 

Do gotowego ciasta dodaj w 3 partiach pianę z białek. Pozwala to uzyskać idealnie puszyste gofry. Najpierw dodaj 1/3 piany i wymieszaj delikatnie, potem kolejną część i następną. Do innej miski przełóż 1/4 ciasta i dodaj do niego kakao. Lekko wymieszaj. 

Włącz gofrownicę na 3/4 mocy. Pędzelkiem natłuść płyty gofrownicy. Nałóż białe ciasto na każdą płytę. Dodaj też odrobinę ciasta kakaowego, by uzyskać tzw. „łaciate” gofry. Zamknij gofrownicę i piecz aż do zrumienienia. 

Gotowe gofry od razu posyp obficie cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.11-25.11.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8