Przepisy Marcepanowe cukierki

Składniki

Masa marcepanowa:

¼ l wody

12 dag tłuszczu (oleju, masła lub margaryny)

¼ kg mąki pszennej

1 kg cukru pudru

kilka kropli olejku migdałowego

Dekoracja:

żelki

opakowanie gotowego lukru

mazaki cukrowe

perełki cukrowe

Opis

Wodę zagotuj z tłuszczem. Do gotującej się wody dodaj mąkę i mieszaj przez kilka minut. Gdy
masa zacznie odchodzić od brzegów garnka i łyżki, wyjmij ją i rozłóż do wystygnięcia (możesz porwać masę na drobne kawałki, wtedy szybciej wystygnie).

Do ostudzonej masy dodaj 1 kg cukru pudru, kilka kropli olejku i wyrabiaj w rękach
(jeżeli masa będzie zbyt rzadka, dosyp więcej cukru pudru). Oderwij niewielki kawałeczek i uformuj w palcach kulkę. Następnie rozpłaszcz kulkę palcami, tak aby powstał placuszek o grubości około 0,5 - 1 cm i wykrój w placku kształt za pomocą foremki do ciast.  Powtórz czynność z pozostałym ciastem.

Cukierki przekładaj na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Susz w piekarniku nagrzanym do temp. 120 ° przez ok. 15 min. Na gotowych cukierkach rysuj pisakami fantazyjne wzory. Na lukier przyklejaj perełki cukrowe i żelki o różnych kształtach. Przełóż do słoika.

Zamiast masy marcepanowej, możesz przygotować też oryginalny marcepan: obrane migdały (250 g) drobno zmiel, a następnie zagnieć na twardą masę z cukrem pudrem (250 g) i 2 łyżkami olejku migdałowego. Następnie postępuj tak samo jak z wyżej opisaną masą marcepanową.

Jeżeli chcesz dłużej przechować masę zaraz po zagnieceniu migdałów z cukrem pudrem i olejkiem, rozgrzej ją w garnuszku i mieszaj, aż przestanie przywierać do dna. Następnie postępuj jak wyżej.

Z podanych składników zrobisz ok. 30 cukierków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8