Przepisy Małe pączki

Składniki

2 szkl. mąki

1 serek homogenizowany waniliowy

5 jaj

1/4 szkl. cukru pudru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta soli

olej słonecznikowy do smażenia

cukier puder

Opis

Białka ubij na sztywną pianę, a żółtka utrzyj z cukrem. Proszek do pieczenia wymieszaj z mąką. Do ubitej piany dodawaj żółtka, delikatnie mieszając, a potem masę połącz z serkiem i mąką.

W rondelku rozgrzej tłuszcz. Na gorący olej kładź łyżką porcję ciasta lub w dłoniach wcześniej wyrób małe kuleczki, które przed smażeniem lekko spłaszcz.
Pączki smaż z obu stron na złoto. Gotowe wyjmij łyżką cedzakową na ręcznik papierowy, aby osączyć z nadmiaru tłuszczu. Pączki posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8