Przepisy Makowiec z wiśniami

Składniki

Ciasto:

250 g mąki

1 żółtko

125 g masła

60 g cukru

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

kilka łyżek wody (w razie potrzeby do zagniatania)

Masa makowa:

600 g gotowej masy makowej

2 jabłka, np. szara reneta

3 białka 

1 łyżka kaszy manny

150 g wiśni z konfitury

Opis

Ze składników na ciasto zagnieć lekkie ciasto. Uformuj z niego kulę, zawiń ją w folię i schowaj na 30 min do lodówki.

Białka ubij na sztywną pianę. Jabłko obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Wymieszaj masę makową z jabłkiem i kaszą manną, następnie w dwóch turach dodaj pianę z białek. Wymieszaj delikatnie, ale dokładnie. Schowaj masę do lodówki.

Piekarnik rozgrzej do 200°C. Schłodzone ciasto zetrzyj na tarce o grubych oczkach na dno tortownicy o średnicy ok. 24 cm. Wstaw spód do nagrzanego piekarnika i piecz na jasny złoty kolor. Po wyciągnięciu spodu zmniejsz temperaturę w piekarniku do 180°. Na podpieczony spód nałóż masę makową. Wiśnie powtykaj w powierzchnię ciasta (możesz je też wymieszać po prostu wcześniej z masą). Wstaw ciasto do nagrzanego piekarnika na 70–80 minut. Pokrój ciasto dopiero po wystudzeniu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4