Przepisy Makaron z pomidorami i świeżymi ziołami

Składniki

1 op. makaronu penne (500 g)

1/2 puszki pomidorów krojonych

1 i 1/2 kg świeżych pomidorów bez skórki

1 cebula pokrojona w piórka

4 łyżki oliwy z oliwek

2 garście bazylii świeżej podartej w palcach

parmezan do smaku

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Świeże pomidory sparz gorąca wodą i obierz ze skóry. Następnie pokrój je w kostkę. Na rozgrzanej oliwie usmaż pokrojoną w piórka cebulę. Dodaj pomidory z puszki oraz świeże pomidory – całość posól i popieprz. Pomidory z cebulą gotuj na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez godzinę, od czasu do czasu mieszając, do momentu połączenia się sosu z oliwą.

Makaron ugotuj wg wskazówek na opakowaniu. Odcedzone penne polej gorącym sosem z pomidorów i posyp z wierzchu świeżą bazylią. Na koniec polecamy posypać całość startym parmezanem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8