Przepisy Lukrowe płatki

Składniki

2 białka

2 i ½ szklanki cukru pudru

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

Opis

Przygotuj lukier: białka utrzyj z cukrem na gładką masę. Dodaj sok z cytryny i mąkę ziemniaczaną. Wszystko dokładnie wymieszaj na gładką masę.

Na papierze do pieczenia narysuj dowolne kształty płatków śniegowych. Możesz też
znaleźć, wydrukować kształt i włożyć wydruk pod papier do pieczenia.

Następnie przy pomocy szprycy wyciskaj lukier na prześwitującym lub odrysowanym wzorze. Jeżeli nie masz w domu szprycy, zrób rulon z papieru z niewielkim otworem na końcówce i sklej go taśmą. Środek rulonu wyłóż pergaminem (również zwiń go w rulon i sklej).

Narysowane kształty z lukru odstaw na kilka godzin do wyschnięcia. Po wyschnięciu odklej delikatnie gwiazdki. Jeżeli nie będą odchodzić od papieru wytnij je ostrożnie nożykiem introligatorskim wraz z papierem. Na pewno będą wtedy bardziej trwałe, a biały, przezroczysty papier nie oszpeci dekoracji.

Składniki na ok. 15 - 20 gwiazdek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8