Przepisy Łosoś ze szpinakiem w cieście francuskim

Składniki

​400 g filetu z łososia

200 g szpinaku świeżego

100 g podgrzybków mrożonych

2 cebule

1 ząbek czosnku

1/2 op. ciasta francuskiego

1 jajko

40 g masła

2 gałązki natki pietruszki

Sposób przygotowania

1

Obierz cebulę i czosnek.

2

Następnie pokrój w kostkę i podsmaż na maśle. Dodaj podgrzybki mrożone i smaż na ostrym ogniu, aby szybko odparowała woda z grzybów. Przypraw teraz solą i świeżo mielonym pieprzem, następnie dodaj posiekaną natkę pietruszki. Odstaw grzyby do ostudzenia.

3

Filet z łososia umyj i ususz na kuchennym ręczniku.Szpinak młode liście umyj i odwiruj z wody. 

4

Rozłóż ciasto francuskie i przesyp mąką pszenną. Na środku umieść połowę młodych liści szpinaku, a na nich połowę porcji podgrzybków i dopiero filet z łososia. Przypraw rybę solą i świeżo mielonym pieprzem. Nałóż resztę grzybów na rybę i równomiernie rozsmaruj po wierzchu. Na koniec dodaj liście szpinaku. Całość nakryj płatem ciasta. Zawiń ciasto wokół ryby, jakbyś składał kopertę.

5

Brzegi podwiń pod spód, jeśli jest zbyt dużo ciasta, to odetnij nadmiar. Wyrównaj całość i czubkiem noża narysuj dekoracyjną kratkę.Piekarnik rozgrzej do temperatury 200°. Przełóż ciasto na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Rozkłóć jeszcze jajko i posmaruj dokładnie wierzch ciasta. Wstaw łososia w cieście do pieczenia na 35 minut. Wierzch powinien być zrumieniony i chrupiący. Wyjmij rybę i pokrój na kawałki. Można do dekoracji podać sałatkę ze świeżego szpinaku i suszonych pomidorków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8