Przepisy Łosoś patroszony na sałatce z marchwi i pomarańczy

Składniki

600 g łososia norweskiego

2 marchewki

2 pomarańcze

20 g miodu

1 papryczka czerwona  

1 łyżka mąki migdałowej

3 gałązki kolendry 

40 ml oliwy

przyprawy: sól morska, pieprz biały

Sos makowy:

40 g maku

1 cebula

1 czosnek

40 g masła

200 ml bulionu warzywnego 

100 ml wina białego

500 ml śmietanki 30%

przyprawy: sól, pieprz biały

Opis

Łososia umyj dokładnie i wytrzyj do sucha w ręcznik kuchenny. Pokrój na porcje i przełóż do miski. Przypraw solą morską, białym pieprzem oraz mąką migdałową i polej oliwą. Na czas przygotowania sałatki odstaw do lodówki.

Z obranej marchewki nożykiem do obierania ścinaj długie strużki podobne do makaronu tagliatelle, następnie przełóż do miski. Pomarańcze obierz całkowicie ze skóry, włącznie z białą częścią. Wytnij miąższ z segmentów wprost do miski z marchewką. Wyciśnij sok, przypraw oliwą, szczyptą soli morskiej i białym pieprzem. Dodaj jeszcze miód, aby podkreślić smak. Poszarp listki kolendry i dodaj do sałatki. Wymieszaj całość i odstaw, aby marchew zmiękła.

W rondelku podgrzej masło i podsmaż drobno pokrojoną cebulkę i czosnek. Jak tylko cebula się zeszkli, wlej białe wino i pozwól mu odparować do połowy objętości. Wsyp mak i dolej bulion. Gotuj przez ok. 5 minut, aż mak zmięknie i odda aromat. Dopraw do smaku solą i białym pieprzem i dopiero wlej śmietankę. Całość zagotuj i odstaw, aby mak dobrze spęczniał.

W tym czasie na patelni podsmaż zamarynowanego łososia z obu stron i dopiecz w piekarniku w temperaturze 140˚ na 10 minut. Sałatkę przełóż na talerz lub półmisek i na niej ułóż łososia, najlepiej aby każdy kawałek na siebie zachodził. Polej delikatnie sosem, ale tylko dekoracyjnie, a resztę podaj osobno w sosjerce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8