Przepisy Lody na czekoladowej serwetce
Składniki
60 g białej czekolady 
100 g gorzkiej czekolady 
20 ml słodkiej śmietanki 
1 łyżeczka miękkiego masła 
kilka gałek ulubionych lodów
Sposób przygotowania
1
W metalowej miseczce w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA podgrzej 10 ml śmietanki. Dodaj połamaną białą czekoladę i od czasu do czasu delikatnie mieszając, poczekaj aż się całkowicie rozpuści.
2
 Zdejmij miskę z kąpieli i przelej czekoladę do woreczka. Na desce rozłóż folię (np. do pieczenia). Z woreczka z płynną czekoladą odetnij rożek. Na rozłożoną folię wyciśnij wzorki i zostaw je do całkowitego zastygnięcia (około półtorej godziny). Kiedy białe wzorki zastygną, rozpuść ciemną czekoladę dodając na początku nie tylko śmietankę, ale również łyżeczkę masła. Rozpuszczoną ciemną czekoladę rozsmaruj na folii tej samej wielkości, co folia z białym wzorkiem. Kiedy ciemna czekolada wystygnie, ale będzie jeszcze miękka, połóż na niej wzorki z białej czekolady i zostaw do całkowitego zastygnięcia. Następnie ściągnij zewnętrzną folię.
3
Zastygnięty płat czekolady możesz pokroić bardzo ostrym nożem na mniejsze porcje. Pamiętaj, by powierzchnię raczej „piłować” niż naciskać ostrzem noża. Na tak przygotowanych czekoladowych serwetkach podaj lody lub inny deser.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
50 min.
Zupy
3 tygodni temu
20 min.
Zupy
3 tygodni temu
35 min.
Dania główne
3 tygodni temu
60 min.
Dania główne
3 tygodni temu
240 min.
Desery