Przepisy Lody na czekoladowej serwetce

Składniki

60 g białej czekolady 

100 g gorzkiej czekolady 

20 ml słodkiej śmietanki 

1 łyżeczka miękkiego masła 

kilka gałek ulubionych lodów

Sposób przygotowania

1

W metalowej miseczce w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA podgrzej 10 ml śmietanki. Dodaj połamaną białą czekoladę i od czasu do czasu delikatnie mieszając, poczekaj aż się całkowicie rozpuści.

2

 Zdejmij miskę z kąpieli i przelej czekoladę do woreczka. Na desce rozłóż folię (np. do pieczenia). Z woreczka z płynną czekoladą odetnij rożek. Na rozłożoną folię wyciśnij wzorki i zostaw je do całkowitego zastygnięcia (około półtorej godziny). Kiedy białe wzorki zastygną, rozpuść ciemną czekoladę dodając na początku nie tylko śmietankę, ale również łyżeczkę masła. Rozpuszczoną ciemną czekoladę rozsmaruj na folii tej samej wielkości, co folia z białym wzorkiem. Kiedy ciemna czekolada wystygnie, ale będzie jeszcze miękka, połóż na niej wzorki z białej czekolady i zostaw do całkowitego zastygnięcia. Następnie ściągnij zewnętrzną folię.

3

Zastygnięty płat czekolady możesz pokroić bardzo ostrym nożem na mniejsze porcje. Pamiętaj, by powierzchnię raczej „piłować” niż naciskać ostrzem noża. Na tak przygotowanych czekoladowych serwetkach podaj lody lub inny deser.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8