Przepisy Lodowe ciasteczka z bakaliami

Składniki

500 ml lodów waniliowych

100 g markiz czekoladowych

100 g herbatników szkolnych

garść orzeszków ziemnych

garść migdałów

garść orzechów laskowych

garść orzechów włoskich

dekoracja:

bita śmietana

sos toffi

kilka czereśni

kilka listków mięty

Opis

Markizy i herbatniki połam. Orzeszki pokrusz nierównomiernie (niewielką część orzechów pozostaw do dekoracji). Lody włóż do miski i wymieszaj z ciastkami i orzechami. Formę na lody wyłóż folią spożywczą i przełóż do niej masę lodową. Wyrównaj powierzchnię i wstaw na co najmniej 6 godzin do zamrażarki.

Wyjmij deser z zamrażarki i pokrój w kostkę. Przełóż lodowe kostki do szklanego naczynia, posyp orzechami i polej sosem karmelowym. Całość udekoruj bitą śmietaną, czereśniami i listkiem mięty. Lody doskonale smakują też polane sosem toffi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8