Przepisy Łódeczki ze słodkich ziemniaków, faszerowane serem feta, orzechami laskowymi i rozmarynem

Składniki

3 duże słodkie ziemniaki

3 ząbki czosnku

50 g sera feta

1/2 szkl. orzechów laskowych

2 gałązki świeżego rozmarynu

3 łyżki soku pomarańczowego

1/2 łyżeczki cynamonu

Sposób przygotowania

 alt=
1

Ząbki czosnku zawijamy szczelnie w kawałek folii aluminiowej. Ser feta kruszymy, orzechy i rozmaryn siekamy, a następnie łączymy z sokiem pomarańczowym i cynamonem.

 alt=
2

Ziemniaki razem ze skórką, podobnie jak czosnek, zawijamy szczelnie w folię aluminiową (każdy ziemniak osobno). Ziemniaki i czosnek układamy na rozgrzanym grillu i grillujemy, aż staną się miękkie – czosnek po ok. 30 minutach, ziemniaki po mniej więcej godzinie.

 alt=
3

Upieczony czosnek odwijamy z folii, wyciskamy i dodajemy do pozostałych składników. Dwa ziemniaki przekrawamy na pół, wydrążamy część miąższu (zostawiamy ok. 0,5 cm grubości ścianki w łupinkach). Trzeciego ziemniaka obieramy i razem z wydrążonym miąższem siekamy drobno, dodajemy do reszty nadzienia. Całość mieszamy razem i tak przygotowanym farszem nadziewamy cztery połówki ziemniaków. Ziemniaki ponownie układamy na ruszcie i grillujemy, aż ser wewnątrz zacznie się roztapiać.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4