Przepisy Letnia sałatka z bobem i chrupiącą szynką hiszpańską

Składniki

​500 g świeżego bobu

100 g szynki serrano

200 g młodej marchewki

1 cebula czerwona

3 gałązki kolendry

30 ml oliwy

1 łyżka soku z cytryny

przyprawy: papryka wędzona, sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

 alt=
1

Przygotuj rondel, w którym ugotujesz bób. Wlej do niego wodę i przypraw 1 łyżeczką soli. Gdy woda zacznie się gotować, dodaj umyty bób. Gotuj przez ok. 10 minut.

 alt=
2

Odsącz bób na sitku. Przelej zimną wodą, aby szybko go wystudzić. Obierz każde ziarno z grubej skórki. Obrane przełóż do miseczki.

 alt=
3

Na suchej teflonowej patelni ułóż plasterki szynki. Smaż powoli na wolnym ogniu, aby zrobić z nich chrupiące chipsy. Chcąc przyspieszyć suszenie, możesz odwracać szynkę. Przełóż na kuchenny ręcznik i odstaw.

 alt=
4

Obierz marchew. Przy pomocy obieraczki do warzyw ścinaj długie paseczki wprost do miski z bobem. Cebulę obierz i pokrój w cienkie piórka, a następnie dodaj do sałatki. Oliwę wymieszaj z dwoma szczyptami wędzonej papryki i dopraw sałatkę. Dolej jeszcze sok z cytryny i wymieszaj.

 alt=
5

Przypraw sałatkę delikatnie solą i pieprzem. Poszarp listki kolendry i dodaj do sałatki. Całość wymieszaj. Na półmisku ułóż dekoracyjnie sałatkę. Połam chipsy z szynki i ozdób nimi sałatkę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4