Przepisy Lekka zupa z kukurydzy z kurczakiem i kolendrą

Składniki

400 g kukurydzy

150 g filetów z kurczaka

400 ml bulionu drobiowego

200 ml śmietanki 30%

20 ml oliwy z oliwek

1 cebula

2 g imbiru

1/4 cytryny

3-4 listki kolendry

2-3 plasterki ostrej papryki

Opis

Obierz cebulę, czosnek oraz imbir i drobno posiekaj. Potem rozgrzej rondel z oliwą. Dodaj pokrojone wcześniej składniki i lekko podsmaż. Następnie wsyp kukurydzę z puszki. Całość wymieszaj i duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE do momentu odparowania płynu. 

Do drugiego rondelka wlej bulion warzywny. Jak tylko się zagotuje, włóż do niego filet z kurczaka i gotuj powoli przez 10-15 minut. Wyjmij mięso i pokrój na desce w plasterki. Ułóż kurczaka w miseczkach do zupy lub na talerzach. 

Pozostały bulion wlej do duszonej kukurydzy. Dodaj ostrą paprykę i podgotuj jeszcze kilka minut. Wlej śmietankę i całą zupę zmiksuj na krem. Poszarp listki kolendry i też dodaj do zupy. 

Do talerza wlewaj ciepłą, a nie gorącą zupę. Wtedy bardziej poczujesz jej świeżość. Udekoruj zupę oliwą i listkami kolendry.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8