Przepisy Leczo z kabaczkiem

Składniki

1 kabaczek 

2 pomidory 

200 g fasoli czerwonej gotowanej 

1 duża biała cebula 

1 papryka czerwona 

2 ząbki czosnku 

20 ml oleju rzepakowego 

200 ml bulionu warzywnego 

1/2 pęczka natki pietruszki 

2 gałązki tymianku 

przyprawy: pieprz czarny, sól

Opis

Cebulę i czosnek obierz z łupin, a następnie pokrój w drobną kostkę. W szerokim rondlu rozgrzej olej i podsmaż cebulę z czosnkiem. Przypraw od razu solą i pieprzem. 

Warzywa umyj. Paprykę przekrój i wyjmij ze środka pestki oraz białe blaszki. Pokrój w kostkę ok. 1 cm. Dodaj paprykę do smażonej cebuli i też podsmaż. 

Odetnij końcówki kabaczka. Pokrój w podobną kostkę jak pomidory. Dodaj do papryki z cebulą. Do smażonych warzyw włóż gałązki tymianku, które dodadzą aromatu. Warzywa smaż do momentu, aż kabaczek straci swój surowy zapach. W tym czasie pokrój pomidory w kostkę i dodaj do całości. Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE warzywa razem z pomidorami.  

Następnie wlej bulion warzywny i duś pod przykryciem przez kojenie 20 minut. 

Fasolkę czerwoną przepłucz zimną wodą i dodaj do leczo na ostatnie 5 min duszenia. Całość wymieszaj. Przykryj i gotuj powoli. Przypraw na koniec jeszcze ewentualnie solą i świeżym, mielonym pieprzem. 

Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do warzyw. Wymieszaj i już nie gotuj dłużej, aby pietruszka nie straciła swojego aromatu. Przełóż leczo na półmisek i udekoruj listkami natki pietruszki. Do tego dania możesz także podać aromatyczny ryż Basmati.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4