Przepisy Leczo pasteryzowane

Składniki

1 kg pomidorów

1/2 kg papryki czerwonej

ok. 300 g cebuli

200 g pieczarek

4 łyżek oliwy

3 łyżki cukru

przyprawy: sól, pieprz czarny ziarnisty, papryka mielona słodka, papryka mielona ostra, ziele angielskie

Dodatkowo:

4 średnie słoiki

Opis

Pomidory sparz i zdejmij skórkę. Paprykę umyj, usuń pestki, pokrój w paski. Pieczarki dobrze umyj, oczyść, poodcinaj końcówki nóżek i pokrój w plastry. Cebulę obierz, umyj i pokrój w plastry. Na patelni rozgrzej 3 łyżki oliwy, podsmaż cebulę i pieczarki (ok. 5 min), dodaj 1 łyżkę oliwy, wrzuć paprykę i smaż kolejne 5–10 min. Po tym czasie dodaj pomidory pokrojone w kostkę, cukier i wszystkie przyprawy. Całość duś na wolnym ogniu ok. 20 min. Leczo przełóż do wyparzonych słoików do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoika. Słoiki lekko zakręcaj wyparzonymi, ale suchymi zakrętkami.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 30 min. Po pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA nakrętki mocno dokręć. Słoiki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Przechowuj słoiki w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4