Przepisy Łazanki z kapusta i grzybami

Składniki

400 g kapusty kiszonej

50 g suszonych grzybów

300 g makaronu łazanki

1 liść laurowy

 1/2 łyżeczki kminku

3 ziarna ziela angielskiego

grubo mielony pieprz

3 łyżki oleju z pestek winogron

Opis

Grzyby opłucz i namocz w zimnej wodzie przez godzinę. Po godzinie ugotuj je w tej samej wodzie (ok. 20 minut). Kapustę odciśnij z nadmiaru soku. Jeżeli jest bardzo kwaśna, przepłucz ja zimną wodą. Na dno garnka wlej ok. 4 cm wody, włóż kapustę i przyprawy, bez pieprzu. Zagotuj, zmniejsz gaz i gotuj przez ok. 1 godzinę, od czasu do czasu mieszając. W razie potrzeby, możesz dolać nieco wody. Po godzinie gotowania dodaj pokrojone w paseczki ugotowane grzyby i nieco wody z gotowania grzybów (możesz dodać całą). Gotuj jeszcze tak długo, aż nadmiar płynów odparuje. W tym czasie ugotuj  makaron wg przepisu na opakowaniu. Ugotowany wymieszaj z olejem z pestek winogron. Kapustę po ugotowaniu wymieszaj z makaronem i dopraw pieprzem.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8