Przepisy Laski Świętego Mikołaja

Składniki

90 g masła (miękkiego)
½ szklanki cukru
1 jajko (duże)
½ łyżeczki ekstraktu waniliowego
szklanki mąki pszennej
¼ łyżeczki proszku do pieczenia
¼ łyżeczki soli
barwnik spożywczy czerwony

Opis

Rozgrzej piekarnik do 170˚C. Przygotuj blachę do pieczenia i połóż na niej papier do pieczenia (wtedy Twoje ciastka łatwo się odkleją). Wymieszaj masło i cukier, aż zmienią kolor na jasnożółty (najlepiej robi się to mikserem), następnie dodaj jajko i wanilię – ponownie wymieszaj.

W drugiej misce wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia i sól. Dodaj te składniki do miski z masłem i wymieszaj, aż wszystko dobrze się połączy. Jeżeli wydaje Ci się, że ciasto jest zbyt klejące, by dało się rozwałkować, dodaj trochę mąki (ale nie za dużo). Podziel ciasto na dwie równe części. Uformuj placek z połowy ciasta, zawiń w folię i włóż do lodówki. Drugą część ciasta połącz z barwnikiem spożywczym – mieszaj, aż ciasto będzie miało jednolity kolor. Następnie zawiń je w folię i włóż do lodówki. Obie części powinny się chłodzić przez co najmniej godzinę. W ten sposób ciasto stwardnieje i będzie łatwiejsze do rozwałkowania.

Po wyjęciu z lodówki rozwałkuj ciasto rękoma na długie wałeczki. Zwiń laski z białych i czerwonych wałeczków. Piecz je nastepnie przez ok. 10–12 minut. Mniejsze ciasteczka mogą się piec krócej. Wyjmij je z piekarnika, gdy będą lekko brązowe na brzegach.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8