Przepisy Labraks na patyku w stylu azjatyckim

Składniki

3 labraksy w całości

1 pęczek kolendry 

1 łyżka marynowanego imbiru

1 duży ząbek czosnku

1/2 papryczki chilli

2 suszone liście limonki kafir

1 łyżeczka trawy cytrynowej

1 łyżka sezamu

1 łyżka sosu rybnego

1 łyżka mirinu

1 łyżka oleju sezamowego

2 łyżki sosu sojowego

1 limonka

Sposób przygotowania

1

Labraksy oczyszczamy z łusek, obcinamy głowy wraz z przednimi płetwami i dokładnie myjemy. Osuszamy ręcznikiem papierowym. Ryby nacinamy dość głęboko z obu stron, w odstępach 1,5–2 cm. Następnie ryby nabijamy na długie patyki do szaszłyków (jeśli patyczki są zbyt giętkie, nabijamy rybę na dwa na raz).

2

Czosnek i papryczkę drobno siekamy. Łączymy z pokruszonymi w moździerzu liśćmi kafiru, dodajemy trawę cytrynową, sezam, sos rybny, mirin, olej sezamowy i sos sojowy. Całość mieszamy i nacieramy dokładnie ryby wewnątrz i na zewnątrz. Limonkę kroimy w półplasterki i wtykamy je w co drugie nacięcie na rybie.

3

Kolendrę i marynowany imbir siekamy. Dodajemy do pozostałej marynaty, mieszamy i tak przygotowaną mieszanką nadziewamy wnętrze ryb. Ryby grillujemy z dwóch stron, aż skóra się przyrumieni, a mięso stanie się białe. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8