Przepisy Kutia
Składniki
200 g pszenicy łuskanej lub ryżu
150 g maku
100 g rodzynek
100 g orzechów włoskich (wcześnie podprażonych)
100 g orzechów laskowych
2 łyżki skórki pomarańczowej
6 - 7 łyżek miodu do smaku najlepiej gryczanego lub wrzosowego (może być więcej)
4 łyżki śmietanki kremówki
Opis

Pszenicę opłucz. Zalej podwójną ilością wody w stosunku do objętości pszenicy i ugotuj. Gdy woda wsiąknie w ziarno, wstaw przykryty garnek do ciepłego piekarnika (100°).

Możesz też pszenicę bez łusek moczyć w wodzie przez 3 godz., odcedzić, zalać wrzącą wodą, zagotować, odlać, zalać jeszcze raz wrzątkiem i gotować do miękkości na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez 2 - 3 godzi.

Jeżeli masz pszenicę w łuskach, ucieraj ją wilgotną pałką w moździerzu, skrapiaj co jakiś czas wodą, a skórki zbierające się na pałce usuwaj. Tak oczyszczoną pszenicę opłucz i gotuj przez 3 godziny na wolnym ogniu.

Mak opłucz i sparz wrzącą wodą, odcedź, zalej jeszcze raz wrzącą wodą i odstaw na 3 godz, aby napęczniał. Przepuść mak dwa razy przez maszynkę. Możesz użyć maku z puszki, ale przepuść go również dwukrotnie przez maszynkę.

Do maku dodaj bakalie, śmietankę, pokrojoną w kostkę i usmażoną skórkę pomarańczową oraz miód, a następnie wymieszaj wszystko razem z pszenicą. Przełóż do salaterek i schłodź.

Do kutii możesz także dodać figi lub utłuczoną wanilię (może to być także cukier waniliowy).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Promocje

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 miesiące temu
10 min.
Desery
2 miesiące temu
25 min.
Desery