Przepisy Kutia

Składniki

200 g pszenicy łuskanej lub ryżu

150 g maku

100 g rodzynek

100 g orzechów włoskich (wcześnie podprażonych)

100 g orzechów laskowych

2 łyżki skórki pomarańczowej

6 - 7 łyżek miodu do smaku najlepiej gryczanego lub wrzosowego (może być więcej)

4 łyżki śmietanki kremówki

Opis

Pszenicę opłucz. Zalej podwójną ilością wody w stosunku do objętości pszenicy i ugotuj. Gdy woda wsiąknie w ziarno, wstaw przykryty garnek do ciepłego piekarnika (100°).

Możesz też pszenicę bez łusek moczyć w wodzie przez 3 godz., odcedzić, zalać wrzącą wodą, zagotować, odlać, zalać jeszcze raz wrzątkiem i gotować do miękkości na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez 2 - 3 godzi.

Jeżeli masz pszenicę w łuskach, ucieraj ją wilgotną pałką w moździerzu, skrapiaj co jakiś czas wodą, a skórki zbierające się na pałce usuwaj. Tak oczyszczoną pszenicę opłucz i gotuj przez 3 godziny na wolnym ogniu.

Mak opłucz i sparz wrzącą wodą, odcedź, zalej jeszcze raz wrzącą wodą i odstaw na 3 godz, aby napęczniał. Przepuść mak dwa razy przez maszynkę. Możesz użyć maku z puszki, ale przepuść go również dwukrotnie przez maszynkę.

Do maku dodaj bakalie, śmietankę, pokrojoną w kostkę i usmażoną skórkę pomarańczową oraz miód, a następnie wymieszaj wszystko razem z pszenicą. Przełóż do salaterek i schłodź.

Do kutii możesz także dodać figi lub utłuczoną wanilię (może to być także cukier waniliowy).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8