Przepisy Kurki w zalewie octowej

Składniki

1 kg kurek

Marynata:

8 szkl. zimnej wody

12 łyżek cukru

2 łyżki soli

1 szkl. octu

5 ziaren ziela angielskiego

5 listków laurowych

Opis

Grzyby oczyść i umyj, a następnie wrzuć do małej ilości gorącej, osolonej wody ze szczyptą cukru. Gotuj je ok. 10–15 min do momentu, aż będą na wpół miękkie, w innym wypadku stracą swój aromat. Przełóż odcedzone grzyby do dużej miski.

Przygotuj marynatę: dobrze wymieszaj 8 szklanek wody, 1 szklankę octu, 12 łyżek cukru i 2 łyżki soli, nie gotuj.

Wyparz słoiki, a następnie ustaw je na ściereczce do góry dnem, aby ociekły z wody (warto mieć pod ręką rękawice kuchenne, aby się nie poparzyć). Pokrywki wyparzaj w niewielkiej ilość wrzącej wody. Po kilku sekundach wyjmij je cedzakiem i przełóż na czystą ściereczkę.

Do wyparzonych słoików wkładaj grzyby do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoika, po 1 ziarenku ziela angielskiego i 1 listku laurowym. Zalej zimną marynatą i lekko zakręć (przed zakręceniem upewnij się, że nakrętki są suche).

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką. Na ściereczce postaw słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 5 min.

Po pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA wyjmij słoiczki i mocno dokręć nakrętki. Do czasu ostudzenia pozostaw słoiczki do góry dnem. Po 24 godz. ponownie pasteryzuj (ok. 5 min).

Przechowuj słoiki w chłodnym, zaciemnionym miejscu. Z podanej ilości składników przygotujesz ok. 5 słoiczków z kurkami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8