Przepisy Kurczakowe jajka

Składniki

4 jajka
1 łyżka majonezu
2 czarne oliwki (lub ziarenka groszku konserwowego)
1 marchew (mała)
1 garść rzeżuchy (lub kiełków)

Opis

Jajka ugotuj na twardo (ok. 10 min od momentu wrzenia). Następnie obierz je ze skorupki. W 2 jajkach wytnij nożem w zygzak górną część (czapeczkę) białka, imitując popękaną skorupkę. Z tej części jajka będzie wychodził żółty kurczak. Ze środka wyjmij żółtka i zmiel na drobniutką masę z pozostałymi całymi jajkami. Dodaj łyżkę majonezu i wymieszaj.

Formuj w palcach małe wałeczki o średnicy żółtka, aby móc włożyć masę z jaj w miejsce po żółtku. Wałeczki powtykaj w miejsca po żółtkach i na górę nałóż wyciętą część białka. Powstanie kurczaczek. Z pokrojonych kawałków czarnych oliwek lub groszku zrób oczy, a z marchewki wytnij trójkącik i zrób dzióbek. Jajko obsyp dookoła kiełkami lub rzeżuchą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8